Gençlerle Psikodrama


GENÇLER!
 PSİKODRAMA İLE TANIŞTINIZ MI?
 
“Hayallerin gerçekleşmeyeceğine duyulan inanç, hayallerin gerçekleşmesi için atılacak adımı bir şekilde engeller, psikodrama hayallerimizle aramızdaki engelleri görmemizi sağlar.”
Sevgili gençler; yeni bir grupta içsel sorunlarınızı konuşup, farklı rollere girerek, hayatınızda neler olup bittiğini daha iyi anlayabilirsiniz.
Genciz kafamız karışık, bazen anlamakta zorlanıyoruz ,bazen anlatmakta, iletişim sorunları yaşıyoruz, bazen başarısızlık, okul, aile, kimlik sorunları içinde yorgun düşüyoruz ‘ diyorsanız… Ergenlikte, dönemin özelliğinden ötürü bu yaşadıklarınızı, bir grup içinde yeniden gözden geçirmeye ve yeni roller edinerek daha etkili çözümler bulmaya ne dersiniz?
Gençlerle yaptığımız psikodrama grup çalışmasındaki konularımız:
 
SINAV VE GELECEK KAYGISI İLE BAŞA ÇIKMA

MESLEK SEÇİMİ

AİLE İÇİ İLETİŞİM SORUNLARI

ARKADAŞ İLİŞKİLERİ

UYUM PROBLEMLERİ

KİMSEYE AÇAMADIĞINIZ ÖZEL SORUNLARINIZLA BAŞA ÇIKABİLMEK İÇİN ;

PSİKODRAMA OTURUMLARINA KATILABİLİRSİNİZ!
 

PSİKODRAMA OTURUMLARINDAN SONRA, GENÇLER BAKIN NELER DİYOR:
Çalışmalarda kendimi buldum. Eğlendim ve empati yapmayı öğrendim. Çoğu insanın yakından tanıdım ve onlara karşı olan önyargımı yendim.
Bu çalışmadan dolayı teşekkür ederim. İyi ki bizi psikodrama ile tanıştırdınız. Arkadaşlar arasında çok havam oldu. Tekrar sağolun J”  
(Selcen… 17 yaşında ÖSS hazırlık öğrencisi)


“Sonrasında huzurlu olduğum bir etkinlik. Ayrıca çok eğlenceliydi. Başarabileceğime inanmamda yardımcı oldu. Teşekkürler.”
(Meltem-18 yaşında ÖSS hazırlık öğrencisi)“ÖSS stresini biraz olsun atabildim. Tabi ki canım hocam sayesinde. ”
(Ezgi 17 yaşında ÖSS ye hazırlanıyor)


“Hem benim için hem de arkadaşlarım için çok faydalıydı. Çok da eğlenceliydi. Bize gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.”
(Ayşe 18 yaşında üniversiteye hazırlanıyor)


“Ben çok fazla kendine güvenen biri değilim. Bu çalışma sayesinde kendime olan güvenim geldi… Sizi başlarda tanımıyordum, zaman sizi sevdirdi, her derdimi anlatacağım biri oldunuz… Her şey için teşekkür ederim, iyi ki varsınız.”
(Merve 18 yaşında üniversiteye hazırlanıyor)


“Kısmen kaygılarım azaldı, kazanacağım inşallah, işinizi çok iyi yapıyorsunuz, gerçek bir profesyonelsiniz”
(Ali Can-ÖSS ye hazırlanıyor 18 yaşında)