Psikolog
Çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel danışmanlık çalışmaları yürütmektedir.

Algı Psikodrama Kişisel Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuklara, gençlere ve yetişkinliklere yönelik çalışmaktadır. Psikolog ünvanını aldığı lisans eğitimini 2007 yılında Ankara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yine aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Ana bilim dalında Master eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Lisans eğitimi içerisinde, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, SHÇEK Çocuk Yuvaları’nda ve Ankara Adliye’sinde stajyer psikolog olarak yer almıştır. Ayrıca Master eğitimi içerisinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi’nde ve yine Ankara Üniversitesi Yetişkin Kliniği’nde süpervizyonlu olarak uzmanlık stajını tamamlamıştır.

Profesyonel yaşamına engelli çocuklar ve aileleriyle devam etmiştir. Burada engelli bireylerin davranış problemlerine ilişkin konularda hem çocuklara hem de ailelere çeşitli eğitimler vermiştir. Davranış problemi olan çocukların ailelerine rehberlik etmiştir. Sonrasında kreşlerde hem yöneticilik yapmış, hem de çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimlerine yönelik değerlendirme-geliştirme çalışmaları yürütmüştür. Ailelere grup içi eğitimler düzenlemiş, öğretmenlere de konuyla ilgili hizmet içi eğitimler vermiştir. Hala çeşitli okul, üniversite ve kurumlarda seminer ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

Pek çok ulusal ve uluslar arası kongreye katılmış, Çözüm Odaklı Terapi Semineri dahil çeşitli psikoterapi eğitim ve seminerlerde bulunmuştur. Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’nun verdiği “Aile ve Evlilik Terapisi” 1. ve 2. aşama eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü'ndeki psikodrama hazırlık eğitimini tamamlamış olup, temel aşama eğitimine devam etmektedir.

Çalışmaları sırasında, çeşitli devlet ve özel eğitim kurulumlarında iletişim, stresle başa çıkma, sınav öncesi motivasyon konusunda öğrenci , veli ve öğretmenlere seminerler vermiştir.

İntihar Olasılığının Çeşitli Değişkenleri Açısından Değerlendirilmesi ve Psikologların Özel Eğitimdeki Rolü’ne ilişkin bilimsel çalışmaları mevcuttur.


Yazıları

Son Yazılarımız

Kitaplarımız

Bizden Haberler

Mail Listemize Kaydolun