Psk. Dan. Psikodramatist
Çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel danışmanlık, aile ve evlilik danışmanlığı yapmaktadır. Sınav kaygısı grup çalışması yürütmektedir. Kişisel gelişim grup çalışmaları düzenlemektedir.

PSİKOLOJİK DANIŞMAN
PSİKODRAMATİST
PERİHAN DEMİRBAŞ
A.Ü. Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı Bölümünde çocuklar için ülkemize ilk standardizasyonu yapılan WISC-R Zeka Ölçeğinin eğitimini almıştır. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde R.A.Merkezinde kullanılan testlerin formatörü olarak görevlendirilmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığında psikolojik danışman olarak görevini sürdürürken Anadolu Üniversitesinden Konuşma Terapisi, M.E.B-UNİCEF ekibinden Psikososyal Müdahale Hizmetleri, Ankara Üniversitesi Psikiyatrik Kriz Uygulama ve Araştırma Merkezinden, Kriz Ve Krize Müdahale Konusundaki eğitimlere katılmış, daha sonra bu konular da öğretmen ve velilere eğitim vermiştir.
Ankara’da ilk kez açılan, Üstün Yetenekli Çocuklar Bilim Sanat Merkezi’ne alınacak çocukların seçimi ve eğitiminde psikolojik danışmanlık yapmıştır. Her türlü engel grubu ve aileleri ile çalışmaktan kazandığı duyarlılık, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Süpervizyon grubunda Psikodrama yaşantı grupları ile tanışmasına neden olmuştur.
Psikodrama eğitimini IPI’den, IPI’in kurucusu, Uzm.Psk.Dan. Psikodrama Grup Terapisti Deniz Altınay ve Uzm.Psikolog Neşe Karabekir’den almıştır.Eğitimi sırasında yabancı terapistlerle de çalışma şansı bulmuştur. Anne-baba ve ergenlerle psikodrama yaşantı grupları yapmıştır. Psikodrama çalışmalarına; ergenlerle stresle başa çıkma,sınav kaygısı ve genel kaygı sorunları üzerine grup çalışmaları yaparak devam etmektedir.Çalışmaları sırasında, çeşitli dershane ve eğitim kuruluşlarında iletişim, stresle başa çıkma, sınav öncesi motivasyon konusunda öğrenci , veli ve öğretmenlere seminerler vermiştir.
Milli Eğitim Bakanlığında; madde bağımlılığı, stres yönetimi, davranış değiştirme ile ilgili, öğretmenlerle çeşitli seminer çalışmalarında eğitimci olarak görev yapmıştır.
Akademi yayınları tarafından çıkarılan ‘Stratejik Rehberlik’ dergisinin yazarlarındandır. Çeşitli eğitim dergilerinde makale ve yazıları bulunmaktadır.
Psikodrama yaşantı gruplarında çalıştığı öğrenci ve velilerin genel sınav kaygısını anlattığı kitabı Gençlerle Sınav Kaygısı Üzerine Psikodrama Çalışmaları yayınlamıştır.
Halen Algı Psikodrama merkezinde psikodrama grup çalışmalarına coterapist olarak katılmakta, ergenlerle sınav kaygısı grup çalışmalarını sürdürmektedir.
CİSED’DEN Cinsel Terapi eğitimini almaktadır.
Bir Anaokulunun eğitim ve psikolojik danışmanlığını da yapmaktadır.
Yaşam Boyu Eğitim Derneğinin gönüllü çalışanı ve üyesidir.

Son Yazılarımız

Kitaplarımız

Bizden Haberler

Mail Listemize Kaydolun