EFT
 
Duygusal Özgürleşme Tekniği

EFT bir çeşit psikolojik masaj tekniğidir. Çinliler binlerce yıldır enerji tekniklerini biliyor ve kullanıyorlar. EFT Çin tıbbındaki enerji meridyenleri ile kinesiyoloji ilminin çok başarılı bir sentezidir. Enerji meridyenleri kullanılarak yapılan akupunktura çok benzemektedir. Farkı, burada iğnelerin kullanılmamasıdır. İğneler yerine, vücudun belirli noktalarına parmak uçlarıyla küçük vuruşlar yapılır. Bu vuruşları yaparken belirli bir probleme odaklanır. Başa, yüzün belirli noktalarına ve göğüs bölgesine yapılan hafif ve sık vuruşlarda amaç meridyenlere kinetik enerji akışını sağlamaktır. EFT uygulaması sırasında pozitif düşünceler için olumlama yapmak önemlidir.
İster duygusal, ister fiziksel olsun birçok rahatsızlığın altında enerji tıkanıklıkları vardır. Yapılan bu vuruşlarla enerji tıkanıklıkları açılır. Enerjiyi bozan en önemli etken negatif duygu ve düşüncelerdir.
 
 
EFT öğrenmesi ve uygulaması çok kolay bir tekniktir. Her yaştan her birey kolayca uygulayabilir ve faydasını görür. Uygulaması çok basit ve hemen öğrenilebilir. Ancak uygun cümleleri bularak söylemek gerektiği için ciddi sıkıntıların altındaki nedenlere inmek konusunda danışman yardımcı olabilir. Uygulama öğrenilene kadar birkaç seans uzmanla çalışmak uygun olacaktır.
 
Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0)
  • ...

Yorum Ekleyin