Yol Senin mi?

Algı  Psikodrama & Kişisel Gelişim ve Psikolojik Danışma Merkezi
Aklıma bam teli bir soru geliyor “YOL” hakkında düşünürken. Acaba doğru bir yol var mı? Eğer varsa nasıl bulunur? Kime sorulur? Doğru yolu bulmak için yoldan çıkmak akıl karı mıdır? Yoksa aslında bütün yollar aynı yere mi çıkar?

Cevap veriyorum: Evet, doğru yol diye bir şey var


Peki, nasıl bulacağız doğru yolu? 


Cevap veriyorum: Mutlu olarak


Bu kadar..

İnsan kendi yolunda olduğunda, mutlu olduğunu hisseder, bir özgürlük kokusu vardır her seçiminde. Kimin ne düşündüğünün o kadar da önemi yoktur önemli olan kendi yolunda yürümektir. Yol seninse; bir dolu şey katarsın o yola hiç düşünmeden ve bir dolu şey öğrenirsin farkına varmadan. Garip bir sevinç olur içinde ve sebep aramazsın gülmek için. Yol seninse; üretirsin, yaratırsın. Ne olduğu önemli değildir ama senin için değerlidir. Senin kattığın değeri dışarısı da görür ve zamanla çoğalmaya başlarsın hem sen hem de kattığın değerler.

Yol seninse; nereye gittiğini bilmen şart değildir gittiğin yerden memnunsundur. Belirsizlikler seni tedirgin etmez. Nasıl etsin ki? Sen kendi yolundasın ..Kolay kolay kaybolmazsın, bazen yönünü kaybedersin ama önemi yoktur, yol senindir, o yolda kaybolmak da güzeldir. Kaybolduktan sonra yeni yollar öğreneceğini bilerek ilerlersin.
Yol seninse; güvende hissedersin gittiğin her yerde, ihtiyaçlarının karşılanacağını bilirsin. Yolun sana yardımcı olduğu gibi sende başkalarına yardımcı olursun. Çok bir şey yapmana gerek kalmaz, diğerleri senin ışığını gördüklerinde sırrını öğrenmek için yaklaşırlar. Kimi anlar, kimi korkar, cesareti olan kendi yolunu aramaya başlar..

Sürprizleri olur çoğu zaman yolun, aslında sürpriz gibi görünür ama bunlar senin dileklerindir. Ve bir bir yoluna çıkarlar seni mutlu etmek için. Yol seninse; çalışmana gerek kalmaz zaten sevdiğin işi yaparsın. İlişkilerinde katlanmana gerek kalmaz zaten sevgi içindesindir.


Yol seninse; bir şey beklemezsin zaten tüm isteklerinin yolunda olduğunu bilirsin, ihtiyaç halinde değil mutluluk içinde devam edersin. Çünkü istediğin yolu seçmişsindir..

Neden yazıyorum tüm bunları? Çünkü, seçtiğin yolun gerçekten sana ait olup olmadığını düşünmeni istiyorum. Şu anda olduğun yolu kim seçti? Annen? Baban? Toplum? Korkuların? Yargıların?

Yol, senin mi?

 

Psk. Dan. YELİZ ŞEN

Paylaşın:

Etiketler:

Sayfa Yorumları (0)
  • ...

Yorum Ekleyin